Sihtasutus Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid ning rahvusvaheline organisatsioon Interpret Europe kutsuvad osalema pärandit hoidvate kogukondade koostöökonverentsil, mis leiab aset  8. – 11. maini 2020. a. Haapsalus.

Konverentsi töökeel on inglise keel. Konverents kannab pealkirja “Fostering heritage communities”.

Pärand elab sellele pühendunud inimeste kaudu. Millist rolli võiksid sellised kogukonnad mängida loodus- ja kultuuripärandi tõlgendamisel?

Pärandit hoidvad kogukonnad on Euroopa Nõukogu Faro konventsioonile nurgakiviks. Kuid kuidas saavad pärandkohad kõigile tähendusrikkaks? Mis käivitab vabatahtlike parema kaasatuse ja tõstab nende rahulolutunnet? Ehkki paljud pargid, monumendid ja muuseumid nõustuvad, et elav pärandkogukond on nende jaoks hindamatu väärtusega, tunnevad nad, et kohalikke inimesi ja külastajaid on sageli raske pärandi interpreteerimisse kaasata.

Konverentsi käigus uuritakse, milliseid probleeme ja võimalusi pärandkogukonnad hõlmavad ja avastatakse uusi lähenemisviise pärandi tõlgendamiseks.

Lisateavet ja registreerumisvormi leiate veebilehelt www.interpreteuropeconference.net

Kohtumiseni 8. – 11. mai 2020 ajaloolises kuurortlinnas Haapsalus.

 

Interpret Europe on rahvusvaheline organisatsioon, millel on rohkem kui 1000 liiget 55 riigist.

Organisatsiooni missioon on olla abiks kõigile, kes kasutavad vahetuid kogemusi, et anda loodus- ja kultuuripärandile sügavam tähendus.

Organisatsiooni kuuluvad pärandi tõlgendamisest huvitatud isikud. Spetsialistid, kes töötavad giididena, juhendajatena, koolitajatena, disaineritena, planeerijatena või pärandobjektide haldamise alal. Samuti asutused või organisatsioonid, mis julgustavad inimesi loodus- või kultuuripärandit tundma õppima.

Interpret Europe toimib Euroopa koostöö- ja vahetusplatvormina, eriti teaduse ja hariduse valdkonnas. Organisatsioon korraldab oma üritusi võrgustike loomiseks ja koolitamiseks ning toetab valdkonnaga tegelevate riiklike ühenduste arendamist Euroopa riikides.

Foto: laanlane.ee