Toomkirikus toimuvad üritused leiate SIIT

Info ja piletid sündmuste korraldajatelt.

Festivalide ajal on muuseum avatud tavapärastel aegadel. Suurele õuealale on sissepääs piiratud!

Itaalia Muusika festival

03.-04.06.2022

Kaks päeva kestev Itaalia Muusika Festival toob Haapsallu Umberto Tozzi ja teiste Itaalia muusikute romantilised hitid

Haapsalu Piiskopilinnuse õuel saab 3. ja 4. juunil kuulata üle mitme aasta taas romantilisi Itaalia superhitte. Esmakordselt kahepäevase üritusena toimuva Itaalia Muusika Festivali peaesinejaks on laulja ja laulukirjutaja Umberto Tozzi ning sügav kummardus tehakse ka Adriano Celentano loomingule. Kahe päeva jooksul saavad festivali külastajad nautida veel Itaalia kinokunsti ja maitseelamusi.

Rohkem infot: https://itaaliafestival.ee/

Haapsalu Valgete Ööde festival

30.06 – 3.07

Haapsalu Valgete Ööde muusikafestival kannab endas Tšaikovski festivali vaimu ning romantilise ja muretu suveaja ergast püüdu kauni muusika poole. Vaheldusrikka festivaliprogrammi kõrgpunktis on oodata nii eesti kutseliste muusikute paremikku kui ka külalisi. Meie naabrite lätlaste maailma kooride absoluutsesse tippu kuuluv segakoor Latvija esitab hingemineva vanavene kirikumuusikakava ja ansambel Dagamba interpreteerib Tšaikovski muusikat moodsas, isegi rokilikus võtmes.

Tallinna Kammerorkester annab Haapsalu linnuse hoovis klassikalise muusika kontserdi, kus kõlavad Mozarti 29. sümfoonia ja Tšaikovski „Rokokoo variatsioonid“, solistiks on Marcel Johannes Kits. Toimuvad populaarsed suvitaja jalutuskäigud, põnevad loengud, kuurordikontsert ja traditsiooniline lastekontsert. Köitvat on nii kõrgprofessionaalsele muusikagurmaanile kui ka suvitajast huvilisele.

Haapsalu ootab teid!

Rohkem infot: http://www.haapsalufestival.ee/ 

Korraldaja: Eesti Kontsert

Taff:Fest

8. – 10.07.2022

TAFF:fest on jazzifestival, mille põnevaks omapäraks on erinevate muusikastiilide lõimumine jazziga.
TAFF:festi kunstiliseks juhiks on legendaarne saksofonist Raivo Tafenau.
Festivali jooksul jõuab publiku ette nii noori kui juba rohkelt tunnustatud tipptegijaid. Samuti leiab kavast koosseise, mida naljalt mujal ei kuule.

Korraldaja: Haapsalu kultuurikeskus

Taff:fest

American Beauty Car Show

15. – 17.07.2022

Tegemist on rahvusvahelise ameerika autodele ja kultuurile suunatud sündmusega – üks unikaalseimad autoüritusi lähiriikides, nii oma toimumiskoha kui ka ürituse ülesehituse poolest. Aset leiab autonäitus, kokkutulek, kiirendusvõistlus, autode rongkäik läbi linna ja muidugi esinevad bändid nii kodumaalt kui ka mujalt.

Korraldaja: American Beauty OÜ

American Beauty Car Show

Enesearengufestival Hea Elu

23.07.2022

Enesearengufestival Hea Elu aitab sul teha muutusi, et olla eluga veel rohkem rahul, annab toitu loovusele ning aitab kujundada veelgi täisväärtuslikum elu.

Inspireerivad välkloengud ja töötoad kolmel põhilisel teemal: tervis ja vaimne tasakaal, suhted ja pere ning töine eneseteostus. Lisaks kvaliteetne tervislik toit, meelelahutusprogramm ja ägedad inimesed!

Korraldaja: MTÜ Joogafestival koos Edu Akadeemia OÜga

Haapsalu vanamuusikafestival

Haapsalu toomkirikus 

28-31. juulil

Korraldaja: Muusikaühing Studio Vocale MTÜ | www.studiovocale.ee


Augustibluus 

05 – 07.08.2022

Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile, märkimisväärsele publikuhuvile ja positiivsetele arvustustele paljudes muusikaväljaannetes, on Augustibluus saavutanud kindla koha Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus. Augustibluusi visiitkaardiks on eriliselt positiivne õhkkond ning on öeldud, et festival muudab Haapsalu linna hea muusika sõbra jaoks justkui paradiisiks.

Osta pilet SIIT
Korraldaja:  www.augustibluus.ee

Sündmused Haapsalu linnuses


Valge Daami suvelavastus “Viirastus”

 12 – 14.08.2022

Haapsalu Valge Daami suveteater kutsub vaatama põnevat lugu ahnusest, pattulangemisest ja kättemaksust ning ootusest, lootusest, headusest ja armastusest.
Keskaegsel Läänemaal, poliitiliste intriigide ja vaenuste keerises on üks julm ja südametu naisterahvas, aadlimehe abikaasa pununud vandenõusid, tapnud inimesi ja otsinud abi mustast maagiast. Täitmatu naine ihkab võimu kõigi ja kõige üle – alates armukesest, lõpetades terve Läänemaaga. Tema koletud teod ei anna tänapäevalgi rahu.
Indrek Hargla kõhedusttekitavas loos saavad vanad müüdid lammutatud ja siis jälle uuesti üles ehitatud. Muidugi ilmutab end ka seekord legendaarne Valge Daam.

Osta pilet SIIT
Korraldaja: Haapsalu Kultuurikeskus

Rohkem infot: https://www.valgedaam.com/ 


Nick Cave & The Bad Seeds

18.08.2022

Üks intensiivsemaid ja põnevamaid live-esinejaid, Nick Cave & The Bad Seeds, esineb sel suvel esmakordselt Eestis. Kontsert toimub 18. augustil Haapsalu Piiskopilinnuses.


James Arthur

23.08.2022

Briti popartist ja 2012. aastal sealse talendisaate The X-Factor võitnud James Arthur annab 23. augustil kontserdi Haapsalu Piiskopilinnuses.

Osta pilet piletilevist 

Mida teha ja kuhu minna Haapsalus?

Uuri lähemalt – midateha.visithaapsalu.com