Toomkirikus toimuvad üritused leiate SIIT

Info ja piletid sündmuste korraldajatelt.

Seoses festivalidega on linnus suletud 1. juunil,13. juulil, 20. juulil ja  3. augustil 2024. 

Itaalia Muusika festival

01.06.2024

Itaalia Muusika Festival toob Haapsallu Itaalia muusikute romantilised hitid.

Rohkem infot: https://itaaliafestival.ee/

Jungle (UK) kontsert

11.06.2024

Viimati 2022. aasta maikuus Tallinnas esinenud briti bänd JUNGLE annab järgmisel suvel, 11. juunil välikontserdi Haapsalu linnuses.

Rohkem infot: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/mitmesugust/jungle-european-tour-2024-411294/ 

Valgete ööde festival

27-30.06.2024

Haapsalu Valgete Ööde muusikafestival väljendab romantilise ja muretu suveaja ergast püüdu kauni muusika poole. Festivalil on oma kindel koht Eesti kultuurisuves. Selle kõrgetasemelisse ja vaheldusrikkasse muusikaprogrammi on pikitud eriilmelisi ettevõtmisi, köitvat on nii muusikagurmaanile kui suvitajast huvilisele.

Haapsalu raekoda korraldab populaarseid suvitaja jalutuskäike ja kultuuriloolisi vestlusi, kavas on ka öökinoseanss. Festivaliga kõlavad kokku Haapsalu erilised kontserdipaigad – kirikud, võimas lossihoov, kuursaal, Uuemõisa mõis, aga ka promenaad ning mõnusalt suvine peatänav oma kohvikute ning lillelõhnalise kuurordimeluga.

Haapsalu ootab teid!

Korraldaja: Eesti Kontsert

Eestirootslaste laulu- ja tantsupidu

6.07.2024

6. juuli 2024 toimub Eestirootslaste V laulu- ja tantsupidu Haapsalu Piiskopilinnuses. Peo hoiab koos teema kaugemalt ja lähemalt, mis väljendub kooride, rahvatantsijate ja talharpamängijate kavades. Lähemalt on pärit kohalik omalooming ja rannarootsi pärimus laulude, tantsuviiside ja tantsude näol. Kaugemalt on pärit laulud Eesti, Rootsi ja Soomerootsi koorilauluvarast.

Rohkem infot: https://eestirootslane.ee/laulu-ja-tantsupeod/

Haapsalu linnus_Simo Sepp

American Beauty Car Show

12. – 13.07.2024

Tegemist on rahvusvahelise ameerika autodele ja kultuurile suunatud sündmusega – üks unikaalseimad autoüritusi lähiriikides, nii oma toimumiskoha kui ka ürituse ülesehituse poolest. Aset leiab autonäitus, kokkutulek, kiirendusvõistlus, autode rongkäik läbi linna ja muidugi esinevad bändid nii kodumaalt kui ka mujalt.

Korraldaja: American Beauty OÜ

American Beauty Car Show

TAFF:fest

19. – 20.07.2024

Jazzifestivalil TAFF:fest sulandub üheks meeleolukaks tervikuks Eesti parim jazzmuusika ja imekauni Haapsalu linna vaimsus!

Esmakordselt 2020. aasta juulis toimunud festivalist on saanud Haapsalu kultuurisuve palavalt oodatud osa, pakkudes publikule mõnusalt sumedat atmosfääri, üllatusterohket programmi ning meeldejäävaid kohtumisi.

Hoolikalt läbimõeldud programmi eest seisab armastatud saksofonist-akordionist-ansamblijuht-helilooja Raivo Tafenau, kellel on visioon, kuidas ühendada erinevaid muusikastiile ning säilitada seejuures jazzile omane vabadus. Kava kokkupanekul otsib ta värskeid muusikalisi kooslusi ja kutsub kokku muusikuid, keda igapäevaselt koos lavalaudadel ei näe. Nii on TAFF:festi kavas alati midagi uut ja üllatavat.

TAFF:fest on kohtumispaik kõigile, kes armastavad kvaliteetset muusikat ja head seltskonda.

Korraldaja: Haapsalu kultuurikeskus

Taff:fest

Haapsalu vanamuusikafestival

Haapsalu toomkirikus 

25-28.07.2024

Korraldaja: Muusikaühing Studio Vocale MTÜ | www.studiovocale.ee


Augustibluus 

02 – 03.08.2024

Tänu aasta-aastalt kaalukamaks muutuvale programmile, märkimisväärsele publikuhuvile ja positiivsetele arvustustele paljudes muusikaväljaannetes, on Augustibluus saavutanud kindla koha Euroopa tunnustatud bluusifestivalide nimistus. Augustibluusi visiitkaardiks on eriliselt positiivne õhkkond ning on öeldud, et festival muudab Haapsalu linna hea muusika sõbra jaoks justkui paradiisiks.

Korraldaja:  www.augustibluus.ee

Sündmused Haapsalu linnuses


Jessie Ware (UK) kontsert

12.08.2024

12. augustil astub Haapsalu piiskopilinnuses üles briti muusik Jessie Ware, kes esitleb kontserttuuri raames oma tänavu ilmunud albumit “That! Feels Good!”.

Korraldaja: 8 Days A Week agentuur, https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/soul/jessie-ware-haapsalu-416039/?utm_source=overall-rss&utm_medium=694983&utm_campaign=rss


Valge Daami vabaõhulavastus „Maila“

16.-18. august 2024

Linnuse väed on talupoegade ülestõusu maha surunud ja Haapsalu foogti poeg Jonathan surmanud Ridala vanema poja Madise. Madise õde Maila otsustab ülekohtule vastu hakata. Samal ajal on Jonathan hakanud tõsiselt kõhklema, kas eestlaste kohtlemine on õige ja õiglane. Tal on mõttekaaslaseks munk Gregorius, kellel on eestlastega seoses oma saladus. Sündmused viivad Maila ja Jonathani kohtumiseni…

„Maila“ on lugu armastusest, õiglusest, vabaduse- ja võimuihast, empaatiast ja sallivusest.

Teadaolevalt anti esimene etendus Valge Daami legendi ainetel juulis 1937. Alates 1979. aastast on suveteater jätkuvalt tegutsenud ja 25. augustil esietendub 19. uuslavastus.

Loometiim Alba Domina: Karel Rahu, Kai Tarmula, Peeter Särg, Anneli Aken ja Anti Rannus.

Maila (Valge Daami) osas Anastasia Nevski. Teistes osades Kustav Rossar, Rasmus Kuslap, Kristo Leier, Elisabeth Sild, Kaarel Kallaste, Mati Hunt, Vadim Konov, Jasper Klippberg jpt.

Mida teha ja kuhu minna Haapsalus?