Ringkäik linnuses 

Läheme põnevale avastusretkele Haapsalu linnusesse. Saame teada kuidas keskajal ehitati kivist maju ja  kuidas neid köeti, kuidas mõõdeti aega, kuidas käidi koolis ja õpiti, kuidas tehti püssirohtu ja milline oli keskaja sõjamehe varustus. Tutvume Haapsalu kõige vanema hoonega ja põgenemiskindla vangikongiga, ronime vahitorni ja vaateplatvormile. 

Sobib: kõikidele kooliastmetele 

Kestus: 1-1,5 h 

Hind: 7 € õpilane, õpetajad tasuta 

Lisainfo ja broneerimine: linnus@salm.ee 

Soovi korral saab meilt tellida grupitoitlustuse. 

Miraaklimängud 

Miraaklimängud olid usulise sisuga rahvapärased näidendid, mis olid Euroopas väga populaarsed 13. – 16.sajandil. Tavaliselt rääkisid need mõne pühaku elust ja imetegudest. 

Meie miraaklimäng kujutab endast nukunäidendit, mida mängime koos lastega – jutustaja rollis on külastusjuht ning lapsed saavad hoida ja liigutada nukke või kehastuda kõrvaltegelasteks.   

Peale näitemängu heidame pilgu kirikusse, õpime ehitama võlvkaart, proovime linnuse arsenaliruumis keskaegse sõjamehe varustust ning ronime üles vaateplatvormile. 

Valida saab 3 miraaklimängu vahel: “Püha Jüri”, “Püha Nikolaus” ja “Püha Antonius” 

Sobib: 1 – 4 klassile 

Kestus: 45-60 min 

Hind: 7  õpilasele, õpetajad tasuta 

Lisainfo ja broneerimine: kassa.linnus@salm.ee 

Soovi korral saab meilt tellida grupitoitlustuse. 

“Püha Jüri” (alates 20 osalejat) – lugu sellest, kuidas sõjameeste kaitsepühak püha Jüri pani toime oma kõige kuulsama vägiteo ja päästis Selene linna ja imekauni printsessi koleda draakoni käest.

“Püha Nikolaus” (alates 10 osalejat) – lugu sellest, kuidas Nikolausest sai piiskop, kuidas ta päästis linnaelanikud näljast, ühe perekonna tänavale sattumisest, kolm last orjaks müümisest ja miks me tänapäeval teame teda jõuluvanana.

“Püha Antonius” (alates 15 osalejat) – lugu sellest, kuidas
Antoniusest sai kõrbeerak ja kuulus pühamees, kuidas ta võitles paharettide ja vanakurja endaga, millega tegeles püha Antoniuse vennaskond keskajal ja miks oli põrsastele vaja panna kõrva kellukesi.